Galeria Borowski w Warszawie

Dodano 6 grudnia 2013, w Bez kategorii, przez Darek


 

Takiego Mikołaja jeszcze w życiu nie miałem. W śnieżne południe próbowałem się przebić do ulicy Karowej w Warszawie od strony Wisły. Okazało się, że jest to niemożliwe, bo od strony Furmańskiej stanęły ogrodzenia i trybuna, a od Browarnej ogrodzenia, znaki zakazu i Straż Miejska. Będzie rajd.

Zaparkowałem tam gdzie mogłem, czyli 500 metrów dalej, w pobliżu Instytutu Filologii Germańskiej. Zaciągnąłem czapkę, zapiąłem kurtkę, zarzuciłem sprzęt fotograficzny i ruszyłem na walkę z Orkanem Ksawery. Cel Galeria Borowski.

Jeszcze latem, jako redakcja Szkła i Ceramiki, wizytowaliśmy hutę szkła w Tomaszowie Bolesławieckim… To były przeżycia estetyczne najwyższej klasy. Artystyczne szkło na takim poziomie, że tylko patrzeć i patrzeć… Od Pawła Borowskiego dowiedzieliśmy się, że  firma otwiera przedstawicielstwo w stolicy właśnie przy ulicy Karowej.

Przesadziłem kilka barierek, schodami wspiąłem się na skarpę i stanąłem przed kamienicą nr. 18a. Szczupłe okna wystawowe a za nimi bajkowy świat kolorowych szklanych kształtów. Sterylnie, czysto, światowo. W środku krzątają się dwaj mężczyźni. Rozpoznaję Pawła Borowskiego, popycham drzwi i wchodzę.

- Dzień dobry! Niesamowicie to wszystko wygląda! Gratuluję!

- Szykujemy na poniedziałek. Jeszcze tylko kilka drobiazgów i gotowe.

Rozmawiamy chwilę pośród bajkowego szkła. Pada propozycja wypicia kawy na Krakowskim Przedmieściu. Idziemy w górę ulicy, skręcamy przy hotelu Bristol w lewo, dochodzimy do przytulnej kawiarenki i raczymy się ciepłym Cappuccino z gorącym scroissant’em rozmawiając o kondycji szkła artystycznego w Polsce, planach Galerii, współpracy z dwumiesięcznikiem „Szkło i Ceramika”  oraz o wszystkim tym o czym w takich razach rozmawiać wypada.

Po powrocie na Karową 18a robię zdjęcia w środku, na zewnątrz i już wiem, że Warszawie przybył Salon Wyjątkowy. Ciekawe jak zostanie przyjęty, ale jestem pewien, że stanie się obiektem pielgrzymek ludzi szukających piękna.

Otwarcie już w poniedziałek 9-tego grudnia 2013 roku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS