Dodano 27 sierpnia 2012, w Bez kategorii, przez Darek

Bogda Różycka

SŁOWO O 8.WARSZAWSKICH SPOTKANIACH CERAMICZNYCH

Dzięki wieloletniej współpracy Związku Ceramików Polskich z Centrum Promocji Kultury Praga – Południe oraz Instytutem Ceramiki i Materiałów Budowlanych 16 czerwca 2012 roku udało się ww. partnerom zorganizować już po raz 8-my Warszawskie Spotkania Ceramiczne. Spotkania są wydarzeniem artystyczno- kulturalnym. Wyjątkowość tych spotkań polega na niezwykłych – przyjemnych dla oka i nie tylko – wrażeń estetyczno-artystycznych. Tego dnia – podobnie jak w latach ubiegłych – można było zapoznać się osobiście nie tylko z dziełami artystycznymi, ale mieć niepowtarzalną okazję bezpośrediej rozmowy z artystą dzieła ceramicznego. Ponadto atrakcyjność imprezy polegała na interesujących dodatkowych wydarzeniach, czyli wystawie „Ceramiki na Wodzie”, ekspozycji „Klomby Kwiatowe” oraz wernisażu wystawy Pracowni Ceramiki Monumentalnej Rodziny Grześkiewiczów.

Nagrody w konkursie „Ceramiki na Wodzie” 8WSC otrzymali:

1. Magda Kotara,

2. Marta Wasilczyk,

3. Magdalena Łysiak.

 

W najciekawszej ekspozycji 8WSC wyróżniono:

1. Irinę Schastnają (Białoruś)

2. Andrzeja Mędrka,

3. Łukasza Kuczyńskiego.

 

Za Indywidualność Twórczą 8WSC uznano Lecha Grześkiewicza.

 

Dzieci układały mozaiki, lepiły i tak w mozaice wyróżniono Marysię Leonczuk, w lepieniu Karola Błaszkiewicza, Grzesia Mazurkiewicza, w konkursie plastycznym Szymka i Alka Cłapińskich (na co dzień braci). Każdy z wyróżnionych otrzymał upominek ufundowany przez Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych oraz Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy. Nagrody wręczyli: Danuta „Saga” Tomaszewska(Kurator Wystawy Na Wodzie), Ryszard Kalkhoff (Przewodniczący Komisji Kultury Dzielnicy Praga-Południe), oraz Dariusz Osiński (Prezes ZCP). Warszawskie Spotkania są organizowane co roku i kierowane są nie tylko do środowiska lokalnego, ale do wszystkich miłośników ceramiki. Z opinii odwiedzających 8 WSC mamy informacje, że spotkania podobały się dzieciom, młodzieży oraz dorosłym.

Dziękujemy za ten rok i czekamy na 9. Warszawskie Spotkania Ceramiczne.

 

Bogda Różycka

 

Fotorelacja Proszę Kliknąć TU


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS